a

Lorem ipsum dolor amet, modus intellegebat duo dolorum graecis

Follow Us
knihy-pre-deti

O nás

O našom kníhkupectve

Činčuáčik je malé nezávislé kníhkupectvo, ktoré vzniklo z lásky k detskej knihe. Rozhodli sme sa prinášať radosť prostredníctvom trojkolesového bicykla. Kočujeme po slovenských festivaloch, trhoch, detských parkoch a ihriskách.

Na každej ceste nás sprevádzajú naši zvierací maskoti, ktorí radia deťom na základe ich veku a záľub, čo čítať. Sme závislí na knižných príbehoch o ochrane prírody, vzťahoch so zvieratami či citlivých spoločenských témach.

Spolupracujeme s vydavateľmi, blogermi, združeniami a projektami na podporu čítania u detí, knižnicami, materskými centrami a propragátormi detskej literatúry. 

Vízia a plány

Naším cieľom je pomáhať rodičom i deťom s výberom správnych knižiek. Chceme, aby bol Činčuáčik, alebo Činčucykel miestom, kde sa nielen nakupujú detské knižky, ale kde sa o knižkách diskutuje, kde sa knižky i deti cítia ako doma. Naším snom je však otvorenie kamenného obchodu, lebo veríme, že každá kniha si zaslúži svoje čestné stále miesto.

knihy-pre-deti-cincu

Naši maskoti

knihy-pre-deti-najmensie

Líška Eliška

– radí štuplíkom –

Hravé, nežné drobča, ktoré obľubuje príbehy pre najmenšie detičky, z ktorých sa veľa naučí.

knihy-pre-deti-mensie

Surikatko Vratko

– radí malkáčom –

Čertovský huncút so srdcom zo zlata, ktorého bavia humorné rozprávky, no rád si prečíta aj knihy o rodine, láske a prírode.

knihy-pre-deti-starsie

Kosatka Katka

– radí veľkáčom –

Známa kočka z Azúrova, ktorá si namiesto četovania radšej prečíta peknú knihu o zvieratkách či cestovaní.

Činčuáčik = Trojuholník

knihy-pre-deti-tricykel

Činčuáčik je v preklade Trojuholník. V jazyku detí. Keď bola autorka nášho projektu ešte celkom malá, nazvala tak každý trojuholník v knižke.

Trojuholník má tri strany. Činčuáčik má troch maskotov, jazdí na troch kolesách a sprevádzajú ho 3 hlavné činnosti:

– predaj dobrých kníh
– podpora literatúry
– poradňa pre čitateľov

Naše 3 zásady

Čítanie je našim poslaním

Vznikli sme preto, aby deti viac čítali. Veríme, že všetko sa začína správnym výberom tej osudovej knihy, ktorá zmení detský pohľad na tieto voňavé zväzky slov a obrázkov. Poslaním čítania s deťmi je hlavne ich osobnostný rozvoj, rozširovanie obzorov, prehlbovanie vzťahov s rodinou či s kýmkoľvek, s kým deti zážitky z čítania zdieľajú.

Naše knižky poznáme a čítame

Deťom neponúkame takú knihu, ktorú sami neprečítame. Každú knižku podrobne čítame, diela do našej ponuky precízne vyberáme. Nájdete u nás len knihy, ktoré sú kvalitne spracované, používajú krásny a čistý jazyk, často prinesú nielen obohacujúci príbeh, ale i ponaučenie.

Motiváciou je podpora literatúry

Verte, či nie, detské knižky nás naozaj bavia. Sme presvedčení, že robia ľudí lepšími, a že by ich mohli čítať i dospelí. Minimálne s deťmi. Myslíme si, že dobrej detskej literatúry je neúrekom, žiaľ nie vždy sa dostane k množstvu čitateľov. A je to naozaj tak, že láska k čítaniu je nákazlivá (máme to overené!).

Pozrite si knižky, ktoré máme v ponuke.